Czarny Wapniak 07A - z kwasami humusowymi i węglem organicznym PFC 2: Środek wapnujący
Zadeklarowane składniki pokarmowe:
Liczba zobojętnienia: min. 48%
Granulometria: 92% (m/m) przechodzi przez sito o rozmiarze oczek 1mm
Tlenek wapnia (CaO) całkowity,% (m/m): 40% - 44%
Mikro i makroelementy:magnez, sód, azot, żelazo, potas, siarka, bor, fosfor, cynk
Składniki: Węglan wapnia1 nr CAS 471-34-1 gdzie 1: CMC 1: Pierwotne surowce i mieszaniny
Cechy produktu
to wysokoreaktywny nawóz wapniowy z węglem organicznym i kwasami humusowymi.Czarny Wapniak przeznaczony jest do stosowania pod uprawy polowe, sadownicze, ogrodnicze, użytki zielone, na wszystkie gleby, niezależnie od ich składu. Reguluje poziom pH w glebie, eliminuje patogeny takie jak pleśnie, grzyby, bakterie gnilne i inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Czarny Wapniak polepsza strukturę gleby dzięki czemu poziom próchnicy w ziemi zwiększa się, co sprawia, że rośliny uprawne lepiej znoszą suszę. Nasz produkt zawiera między innymi kredę jeziorną, miękki węglan wapnia, kalcyt, składniki organiczne w tym węgiel organiczny i kwasy humusowe oraz huminy.
INSTRUKCJA STOSOWANIA I PRZECHOWYWANIA NAWOZU
Zakres stosowania nawozu
Nawóz Czarny Wapniak 07A przeznaczony jest do stosowania pod uprawy polowe, ogrodnicze, sadownicze, użytki zielone i poplony, na wszystkie gleby, niezależnie od ich składu mechanicznego. Daje dobre efekty w nawożeniu łąk, pastwisk oraz plantacji trwałych, jak również w sadach i ogrodach. Odkwasza glebę poprawiając równocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę. Granulowany nawóz wytworzony jest z kredy jeziornej posiadającej amorficzną (bezpostaciową) strukturę. Zawiera domieszki węgla organicznego oraz kwasy humusowe, w tym huminowe i fulwowe. Granule w kontakcie z wilgocią gleby rozpadają się w reaktywne drobiny nawozu.
Wielkości dawek nawozu
Dawki nawozu powinny być każdorazowo dobrane w zależności od rodzaju i odczynu pH gleby oraz rodzaju uprawianych roślin. W przypadku stosowania nawozu pogłównie na rośliny nie należy przekraczać dawki 500 kg CaO/ha.
Sposób i terminy stosowania nawozu
Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie, gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie, za każdym razem w sposób wykluczający nawożenie pól i upraw do nawożenia tym nawozem nieprzeznaczonych. W przypadku przedsiewnego stosowania nawozu zaleca się wymieszać go równomiernie z glebą do głębokości 20 cm.
Sposób przechowywania nawozu
Nawóz należy przechowywać w opakowaniach jednostkowych (big-bag), najwyżej w pięciu pionowych warstwach opakowań.
Pouczenie o środkach ostrożności przy przechowywaniu i stosowaniu nawozu.Nawóz stosowany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza zagrożenia. Przy pracach z nawozem zaleca się stosowanie ochron oczu, dróg oddechowych oraz rękawic ochronnych. W przypadku zaprószenia oczu należy przemyć je dużą ilością czystej wody. Nawóz może być szkodliwy dla ludzi i zwierząt w razie jego spożycia. W przypadkach wystąpienia niepokojących objawów u ludzi lub zwierząt należy niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarskiej.
Okres przydatności nawozu do stosowaniaBezterminowy, pod warunkiem przestrzegania prawidłowych warunków jego przechowywania i składowania.
W wyniku długotrwałego przechowywania nawozu zmianie może ulec jego opakowanie w wyniku starzenia (wyblaknięcie big-bag), co nie ma wpływu na jakość nawozu.